Як сушити речі в квартирі без балкона: сушка білизни та одягу

 • Головна
 • Статті
 • Як сушити речі в квартирі без балкона: сушка білизни та одягу

У сучасних будинках індивідуальної забудови передбачається більш високий рівень комфорту з окремими кімнатами в квартирах для сушки і прасування білизни та одягу. Іноді в багатоповерхових будинках вже передбачаються на нижніх поверхах приміщення (кімнати для прання або пральні) з пральними і сушильними агрегатами загального користування (laundry). Існують здавна також так звані господарські майданчики біля будинків у дворах, де можна вивісити білизну для сушіння.

Зручно для мешканців на верхніх поверхах? Ні. Практично? Ні!

І це не вирішує проблем відсутності умов для сушки білизни і одягу в абсолютній більшості квартир в "хрущовках", в густо забудованих нових або старих мікрорайонах.

А якщо будинок без балконів? Як знайти вихід?

Як сушити речі в квартирі без балкона

Розберемо реальні і можливі варіанти і визначимося, як правильно сушити білизну в квартирі без балкона?

Варіант 1

Стаціонарна або складна сушка для одягу і білизни. Варіантів кімнатних сушарок багато. Настінні, підстельові, що складаються гармошкою або в кілька ярусів, підлогові або відкидні, з металу, дерева або пластику - можна вибрати на будь-який смак.

Де сушити білизну в квартирі без балкона?

 • Можна встановити у ванній - але там найвища вологість.
 • Можна тимчасово встановити в житловій кімнаті, коморі або в коридорі, - але там вона заважає або білизна довго сохне.
 • Можна закріпити за вікном під підвіконням, але це не завжди дозволять зробити, та й є ризик, що одяг "полетить" донизу. І користуватися таким способом можливо тільки влітку, через вогкість іззовні в холодні місяці така сушарка - не ідеальний варіант.

Але все кімнатні сушки займають дорогоцінний житловий простір і приносять в кімнати масу вогкості - джерело цвілі і розвитку мікробів. А це абсолютно нездорова ситуація.

У будинку за індивідуальним проектом ще на етапі будівництва в квартирах можна виділити окрему кімнату - пральню, під прання, сушку і прасування, з посиленою вентиляцією. А в квартирах старого будинку окремі приміщення для прання і сушіння - це неможлива і недозволена розкіш.

Варіант 2

Теплові генератори - електронагрівачі, газові нагрівачі, радіатори опалення, нагрівають повітря або трубки радіаторів, по яких циркулює гаряча вода опалення. Тепло допомагає швидше висушити білизну або одяг. Але - вся волога з мокрої білизни переходить у вигляді водяної пари в повітря кімнати. І якщо вентиляція працює слабо, це прямий шлях до цвілі і грибка на стінах.
Для умов міжсезоння та літа будь-які нагрівачі - це неприйнятний варіант. Не кажучи про те, що сушка білизни в квартирі за допомогою газової плити або електронагрівача просто небезпечна з точки зору загрози пожежі або через перевитрати електроенергії і газу.

Найголовніше: якщо волога, що випаровується, не видаляється з повітря приміщення, - задушливе, перегріте і перезволожене повітря надзвичайно шкідливе для здоров'я мешканців квартири і для предметів інтер'єру в кімнатах.

Варіант 3

Пральна машина з функцією сушки білизни не тільки випере, а й висушить одяг або білизну. Правда, часто після цього буде потрібно прасування сильно вим'ятого одягу. Сушильний агрегат, поставлений поряд з пральною машиною, або над ним також допоможе вирішити проблему сушіння білизни. Ціна питання - вартість на порядок вища за  звичайні пральні машини і солідні енерговитрати. Крім того, потрібно знайти місце, де це обладнання розмістити.

Варіант 4 

Можна вивісити одяг на мотузках на господарському майданчику у дворі. Але це незручно для тих, хто живе на верхніх поверхах, або хто йде на роботу, а білизна залишається без нагляду. Сніг чи дощ заважають білизні висохнути, а на сильному сонці білизна вигоряє і втрачає свою якість. Крім того, в сучасних мікрорайонах господарські майданчики скасовані, так що сушка білизни у дворі переходить в розряд недоступних.

 Зауваження! Висловлюють багато аргументів для відмови від сушки білизни на балконах. Тут згадуються і сезонне використання, і забрудненість навколишнього середовища, і тривалість сушіння в холодну пору року, і шкода від впливу ультрафіолету на тканини. Тому все більше людей в квартирах з балконами і лоджіями сушать білизну в закритих приміщеннях.

Де і як правильно сушити білизну в квартирі без балкона

Пропонуємо сучасний і універсальний спосіб сушіння білизни в квартирі без балкона - це сучасний осушувач повітря!

Незаперечною і головною його перевагою є те, що волога, що випаровується мокрим одягом або білизною, відразу прибирається з повітря кімнати, конденсується в рідину і відводиться в бак-накопичувач.

У чому інноваційна привабливість роботи осушувача в режимі сушки білизни?
 Абсолютно не допускається можливість розвитку цвілевих грибків, їх розмноження і пошкодження покриттів і меблів в кімнаті. Повітря залишається безпечним для здоров'я людей.
 Додаткова фільтрація повітря, що проганяється через осушувач, допоможе прибрати з повітря кімнат пил, шерсть або пух.
 Спрямований потік осушенного повітря з активною циркуляцією по всьому приміщенню допоможе за пару годин висушити білизну або мокрий одяг в місці, де встановлена сушка або підвішена білизна.
 Білизна висушується рівномірно, у всьому об'ємі, оскільки волога забирається з усього повітря, що знаходиться в приміщенні.
 Сушка білизни проводиться легко в квартирах без балкона навіть в умовах, коли вентиляція працює слабо.
 Компактні розміри і мобільність пристрою з ручками і коліщатами дозволяють легко заховати його після використання.
 Осушення повітря кімнат і висушування білизни проводиться набагато дешевше, ніж сушка білизни любим нагрівальним приладом. 
 Осушувач сам вимкнеться, якщо задати час таймером, а також коли ємність всередині осушувача заповниться конденсатом.
 При використанні осушувача не встає гостро питання: де сушити білизну? Його можна сушити навіть в невеликій ванній або пральні, із закритими дверима і включеним осушувачем повітря, без розвішування в загальних кімнатах.
 Осушувач повітря не вимагає великих інвестицій. Він також буде корисний для багатьох побутових застосувань: коли потрібно прибрати вогкість у ванній або в кухні, висушити підвал або гараж, встановити в пральні при частих праннях, висушити верхній одяг в гардеробній або передпокої, зберегти в сухому вигляді припаси в коморі).

Отже, ми довели, що найвдалішим рішенням для сушіння білизни або одягу в квартирі, з балконом або без нього, є побутовий осушувач повітря.

Приклади осушувачів повітря

Представляємо доступний за ціною осушувач з повноцінним набором функцій MYCOND Roomer 12. Не зважаючи на скромний зовнішній вигляд, він наділений безліччю корисних функцій:

 • видаляє до 11,5 літрів конденсату за 24 години роботи, підходить для осушення кімнат до 25 м кв., забезпечує об'єм висушеного повітря до 100 м3/год .;
 • контролює вологість повітря в межах 35-75% RH;
 • ефективно працює в режимі сушіння білизни з відведенням конденсату у внутрішній бак на 2 літри, але може працювати в безперервному режимі і видаляти конденсат через шланг в каналізацію або зовнішню ємність;
 • є тихий режим для роботи вночі з автоматичною підтримкою рівня вологості в 50%;
 • може налаштовуватися на включення-виключення із затримкою по таймеру;
 • має дві швидкості вентилятора, що проганяє вологе повітря кімнати через осушувач;
 • працює економно, є регулювання потоку сухого повітря, що виходить з приладу;
 • може працювати в режимі вентиляції з очищенням та іонізацією повітря;
 • завдяки захисту від замерзання може працювати навіть при невисоких температурах - від 5 ° C.

Roomer 12 легко перемістити в потрібне місце завдяки коліщаткам і зручним ручкам. Це робоча осушувальна техніка, зібрана з якісних комплектуючих, для тривалої безвідмовної роботи в побутовій сфері.
  
 Більш потужний «брат» з цієї серії - осушувач Roomer 20 підійде для приміщень великих розмірів - до 40 м2. Він здатний видаляти до 20 літрів конденсату, легко - за 2-3 години впорається з осушенням закладки білизни або одягу.
  
  Представляємо також цікавий дизайнерський осушувач, який подобається всім без винятку, - безшумний Mycond Yugo 12.

У нього, крім солідної продуктивності осушення в 12 л / 24 години, є кілька індивідуальних переваг:

 • прилад вирізняється витонченим дизайном зі зрозумілою візуалізацією поточного рівня вологості в приміщенні;
 • кругла кнопка «Пуск» на бічній панелі управління підсвічується по колу і здалеку зрозуміло: якщо підсвічування червоне - вологість підвищена, підсвічування зелене - означає рівень вологості в нормі, а якщо кнопка оточена синім світлом - повітря досить сухе;
 • низький шумовий фон і згасаюче вночі підсвічування дозволяють працювати осушувачу навіть вночі, в дитячій або спальні;
 • є два вже налаштованих режими: «сонячний день» і «дощовий день», які дозволяють вибрати допустимий рівень вологості в 60% RH або 40% RH відповідно;
 • є режим сушіння білизни, є режим з контролем рівня вологості;
 • модель дуже економна в роботі - максимально споживає 190 Вт;
 • може збирати конденсат в бак 2 л або відводити його в зовнішню ємність або дренаж;
 • сенсорні кнопки управління і LED-дисплей призначені для відтворення поточних показань рівня вологості, параметрів режимів і таймера;
 • Yugo 12 працює в широкому температурному діапазоні - +5 - +35 °C, забезпечений всіма доступними системами захисту і безпеки;
 • зручні коліщата забезпечують мобільність осушувача.

 Висновки

Хочете раз і назавжди позбутися вогкості в квартирі і забути про проблему сушіння білизни в квартирі без балкона? Виберіть осушувач повітря, який за пару годин зробить білизну або одяг сухими, в будь-який час року, все одно економно. Який осушувач повітря вибрати, вирішує кожен виходячи зі своїх естетичних і технічних вимог до осушувального пристрою.

Крім того, з осушувачем зникає головний біль від думок про те, як висушити одяг дітей, які повернулися з вулиці, як позбутися вогкості і скоротити час сушіння при щоденному пранню. Ви зможете швидше закінчити ремонт і висушити обклеєні шпалерами стіни або стелю після побілки, висушити підвал або гараж.

Прилади, що видаляют вологу, від Майконд - відмінний і економний вихід для сушки білизни і одягу в квартирах без балкона і з балконом - в будь-який час року. Більше не потрібно боятися плісняви або грибка, навіть якщо в кімнатах прохолодно і опалення ще не включили. Осушувачі повітря британського бренду MYCOND - відмінні помічники в будинку для підтримки комфорту і безпечного мікроклімату.

Наші основні переваги:

ПРОФЕСІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ
Зручне керування і організація контролю вологості повітря
Висока продуктивність при компактних розмірах
Економне споживання електроенергії
Якість підтверджена відповідними сертифікатами
Європейський бренд

Ми готові підібрати осушувач для вас

Підібрати