Адсорбційні осушувачі повітря мають технологію, яка дозволяє їм працювати навіть в умовах низьких температур осушуваного повітряного середовища. А це величезний плюс, оскільки в різних виробничих сферах, в комунальному господарстві, в діяльності підрозділів МНС і в будівництві, часто доводиться усувати вологу або контролювати рівень вологості в холодних умовах, в неопалюваних приміщеннях, після повеней або затоплень.
Адсорбційні осушувачі можуть також стати в нагоді в побуті, коли необхідно осушити восени або взимку підвал, гараж, лоджію, дачу або кімнати заміського будинку після ремонту. Адсорбційний осушувач невеликої продуктивності знадобиться взимку і влітку в гостьових кімнатах готелю, бази відпочинку або в холодному складі супермаркету.
Стандартною конструкцією адсорбційного осушувача є корпус, усередині якого встановлений циліндричний ротор, що приводиться в обертання двигуном. Усередині ротор наповнений матеріалом, що активно вбирає (адсорбує) вологу, що надходить через забірний повітряний канал з приміщення, яке потрібно осушити. Корпус ротора розділений перегородками на сектори. Вологе повітря після проходження через адсорбент (наприклад - силікагель) виходить з іншого боку ротора висушеним і надходить по вихідному каналу в приміщення. В цей же час ротор повертається на деякий кут і потрапляє в окремий сектор, куди подається підігріте електронагрівачем повітря - реактивації. Він видаляє - випаровує вологу з силікагелю. Далі перезволожений повітря може або віддалятися з приміщення за повітроводи назовні, або конденсуватися і віддалятися в систему дренажу.
Завдяки осушенню нагрітим повітрям немає загрози обмерзання, такі адсорбційні моделі можуть продуктивно усувати вологу з повітря навіть при -10...-15 °C.
Адсорбційні осушувачі повітря розрізняють:
При виборі моделі адсорбційного осушувача або системи осушення повітря враховуються багато факторів:
Також враховуються енергоспоживання і рівень шуму, зручність установки, спосіб відведення перезволоженого повітря, приєднання до повітропроводів, або потреба в конденсатному насосі, наявність фільтрів повітря і багато інших особливостей моделей.
Підбір буде більш грамотним і точним, якщо скористатися порадами фахівців в області осушення. Вони підкажуть найбільш енергоефективне рішення по осушенню саме для вашого будинку, об'єкта чи виробництва, підберуть модель з оптимальною ціною, доступною для Вашого бюджету.