Будь-який критий басейн не може довго залишатися привабливим для відвідувачів, якщо в його приміщенні не організований якісний повітрообмін і не підтримувалися комфортні температурно-вологісні умови. Порушення тонкої рівноваги між температурою повітря, концентрацією в ньому вологи і повітрообміном призводить до випадання на металевих поверхнях і покриттях стін конденсату, запітніння стін і вікон, розвитку на них цвілі і поразки покриттів грибком. А це вже категорично неприйнятні умови для здоров'я людей, що користуються басейном. Варто також врахувати, що з кожного квадратного метра поверхні дзеркала басейну за добу випаровується до 4-5 літрів води! А зміст цієї вологи в повітрі необхідно постійно контролювати.
Для того, щоб відвідувачі басейну відчували повний комфорт від перебування в басейні, необхідно щоб підтримувалися наступний умови:
1) температура повітря повинна бути на 3-5 градусів тепліше, ніж температура води;
2) комфортною для відвідувачів плавального або приватного басейну вважається вода з температурою в діапазоні від 25 до 28 градусів, в дитячих басейнах вода тепліше;
3) в термальних басейнах вода нагрівається до 33-35 °С;
4) діапазон відносної вологості для приміщень з басейном повинен складати від 55 до 70 %.
Щоб ці вимоги дотримувалися, в залі басейну повинні зв'язно працювати система вентиляції, обігріву, кондиціювання та осушення повітряного середовища.
Осушувальні агрегати складають невід'ємну частину обладнання для нормалізації мікроклімату в зонах користування басейном. Прибираючи частину вологи з повітря до необхідного рівня і не допускаючи випадання конденсату, повітроосушувач економить кошти на опалення і вентиляцію. У чому переваги осушувачів повітря для басейну:
Осушувач повітря, який осушує повітря в приміщенні басейну повинен відповідати кільком основним вимогам. Він повинен:
Залежно від розміру басейну і призначення його приміщень обирають різні за конструкцією і способом монтажу осушувачі. Всі вони повинні якісно видаляти вологу з повітря. Продуктивність осушення осушувальних агрегатів для басейнів - від 20 до >1000 літрів конденсату за 24 години роботи.
Для приватних, невеликих критих басейнів зручні осушувачі повітря, що встановлюються на стіну, а також підлогові або універсальні в установці моделі осушувачів.
Для громадських басейнів, оздоровчих, лікувальних або спортивних басейнів, в залежності від розміру чаші і водяного дзеркала басейну необхідно підібрати один з варіантів систем осушення повітря з прихованою канальною установкою, настінні або підлогові осушувальні установки.
Осушувачі встановлюють безпосередньо в приміщенні з басейном або виносять в суміжне приміщення, з'єднуючись з приміщенням басейну повітряним каналом. Осушувачі канального типу можуть з'єднуватися з канальною вентиляційною системою і забезпечувати підмішування свіжого повітря в приміщення басейну.
Опційно осушувальні установки для басейнів можуть працювати з рекуперацією тепла, нагрівати повітря, працювати за принципом теплових насосів. Конденсат відводиться в каналізацію через лінію дренажу або може накопичуватися в зовнішню ємність.
×