Висока вологість в приміщенні: як позбутися від цвілі і грибка?

 • Головна
 • Статті
 • Висока вологість в приміщенні: як позбутися від цвілі і грибка?

Накопичення зайвої вологості в будинку - це небезпечна проблема, яка призводить до різних негативних наслідків. Через вогкість може псуватися майно і меблі, а в приміщенні утворюється цвіль, небезпечна для здоров'я. Розглянемо, яким повинен бути комфортний мікроклімат у будинках і квартирах.

Якість повітря у приміщеннях оцінюється такими параметрами, як:

 • температура;
 • відносна вологість повітря;
 • наявність забруднювальних речовин та СО2.

Свіже і чисте повітря особливо важливе для спалень, дитячих та віталень. Він повинен надходити в кімнати зовні будівель, а виводитися через витяжні системи, розташовані на кухні, у ванній або санвузлі.

Показники якості повітря для житлових приміщень

У будівельних нормах наведені обсяги подання свіжого повітря на кожну людину, що перебуває в житловому приміщенні. Залежно від віку і стану здоров'я, вони становлять від 7 до 10 л/с свіжого повітря або 1-1,4 л/с на 1 м2 площі при висоті приміщень до 2,5 м. У разі відсутності людей у будинку норма подачі повітря знижується до 0,1-0,2 л/с на м2.

Показник відносної вологості в житлових приміщеннях рекомендується в межах 50-60%. Цей параметр прийнятий для будинків І і ІІ категорії. До них належать новозбудовані і модернізовані будівлі, в яких проживають діти, люди похилого віку та з особливими потребами, а також дорослі.

Детальніше про норми мікроклімату для житлових приміщень можна дізнатися з таблиці 1.

Причини підвищеної вологості в будинку

Існує велика кількість причин підвищення рівня вологості в приміщенні:

 • інтенсивне вологовиділення і слабка вентиляція через надмірну герметичність вікон і дверей;
 • недостатня теплоізоляція будинку, через яку в приміщення проходять холод і волога;
 • часта сушка білизни в приміщенні;
 • волога в стінах і перекриттях, яка утворилася після затоплення або ремонту;
 • слабка вентиляція через перепади тиску повітря всередині і зовні приміщення.

Високий рівень вологості викликає дискомфорт. Це особливо відчувають люди, які ведуть малорухливий спосіб життя. Крім того, вогкість сприяє розвитку шкідливих мікроорганізмів: бактерій, мікробів, цвілевих грибків. Це призводить до псування оздоблення стін і стель, меблів, корозії металевих поверхонь і контактів електроприладів. Але головна небезпека цих мікроорганізмів - їхній негативний вплив на здоров'я мешканців будинку.

Способи боротьби з підвищеною вологістю в будинку або квартирі

Розглянемо способи боротьби з вологістю і, як наслідок, з появою цвілі в житлових приміщеннях. Як позбутися від цвілі і грибка природним шляхом? Насправді подібні проблеми багато хто не сприймає як особливо серйозні, однак вплив спор мікроорганізмів на наш організм може бути критичним. Алергічні реакції, астма, хронічний бронхіт, постійна втома - це лише мала частина симптомів, які зустрічаються у жителів будинків і квартир з наявністю плісняви ​​на стінах.

Народні методи боротьби з цвіллю в квартирі або будинку

У випадках тимчасового або незначної появи цвілі можуть бути корисними наступні заходи.

Розрізняють декілька тисяч видів цієї мікробіологічної культури, причому десятки різновидів цвілі можуть бути смертельно небезпечними для людини. Виникає резонне питання: як позбутися від цвілі на стінах? Назвемо деякі із способів, варіантів і методик, кожен з яких може бути ефективним в тій чи іншій ситуації:

 • Сонячне світло. Сонячне світло є природним дезинфікуючим засобом, тому максимально використовуйте сонячні дні, висушуючи вологу постільну білизну, одяг, матраци, книги і взуття в прямих променях ультрафіолету, відкриваючи вікна при першій можливості. Грибок і пліснява «процвітають» в темних, вологих, погано провітрюваних приміщеннях. Збільште кількість світла в ваших кімнатах, замінивши товсті і темні штори більш світлими матеріалами і кольорами.
 • Оцет. Вважається, що дистильований білий оцет може вбити 82 відсотки відомих видів цвілі. Просто налийте оцет в розпилювач і розпорошіть розчин на запліснявілу поверхню. Залиште на годину, поки цвіль не вбере оцет. Потім зітріть щіткою і гарячою водою. Промийте ділянку гарячою водою і витріть насухо.
 • Харчова сода. Ви також можете використовувати оцет в поєднанні з харчовою содою, щоб підвищити його ефективність. Посипте харчовою содою запліснілу ділянку або обприскайте розчином з 1 чайної ложки харчової соди і 2 склянок гарячої води прямо на цвіль. Залиште на годину, потім протріть щіткою і змийте залишки. Можна окропити уражену ділянку оцтом, щоб продезінфікувати її і запобігти повторному ураженню. Витерти насухо.
 • Нім. Ця рослина має яскраво виражені протигрибкові властивості, що робить її ідеальним засобом захисту від цвілі і грибка. Висушіть в тіні близько 10-15 пучків листя німу. Сушка в тіні зберігає ефірні масла в листі і підвищує їх ефективність. Зробіть свої власні протигрибкові мішечки, обернувши кілька листків німу тканиною і помістивши їх в свій гардероб і книжкові полиці. Ви можете розмістити їх між стопками одягу або в кишенях курток, сорочок і брюк на вішалках.
 • Лимон. 5% -кислота в лимонному соці робить його м'яким натуральним відбілюючим засобом і очищувачем цвілі. Це ефективний засіб для багатьох поверхонь - від плитки у ванній до одягу. Щоб очистити запліснявілу плитку і підлогу, спочатку промийте ділянку гарячою водою. Промийте і нанесіть лимонний сік прямо на уражену ділянку. Залиште на півгодини і протріть губкою або щіткою.
 • Камфора. Цвіль в квартирі допоможе прибрати камфорне масло, яке також випускається у вигляді таблеток. Це природний репелент від шкідників і нетоксична альтернатива нафталіновим кулькам. Як і у випадку з німом, зробіть пакети, що містять кілька таблеток камфори і трохи гвоздики. Помістіть мішечки в шафу, полку для взуття або книжкову полицю, щоб захистити їх і надати їм приємний запах.

Як прибрати цвіль? Правильне усунення цвілі - складний процес, який включає в себе герметизацію ураженої ділянки, щоб уникнути перехресне забруднення; використання потужного стандартного устаткування для позбавлення від всіх спор цвілі; дезінфекцію з використанням екологічно чистих засобів; безпечне видалення всіх забруднених матеріалів.

Щоб назавжди запобігти утворенню або зростання цвілі, найдієвіший, що ви можете зробити - це контролювати вологість.

Як позбутися від грибка

Підвищена вологість у вашому будинку або квартирі є основним фактором і головною причиною появи цвілі і грибка на стінах, в кутах, на стелі і на підлозі. Ці «загарбники» далеко не так нешкідливі, як може здатися на перший погляд. Грибок і пліснява - це живі мікроорганізми і культури бактерій, які харчуються органікою в вашому домі, пошкоджуючи стіни, меблі і одяг. Найстрашніше - це спори грибків і цвілі, які ви вдихаєте кожен день, завдаючи непоправної шкоди своєму здоров'ю.

Грибок може розвиватися і рости де завгодно - на меблях, оббивці, одязі, трубах, що протікають, у тріщинах в стінах і стелях. Він не тільки має непривабливий вигляд, але і стає сприятливим середовищем для «небажаних гостей» вашого житла: жуки, таргани, комарі та інші комахи використовують грибок як «кормову базу».

Як позбутися від грибка на стіні? Питання досить серйозне і важливе, адже давно доведено, що грибок, розкидаючи спори, викликає і посилює алергію і респіраторні захворювання, такі як астма. Затхле повітря і несвіжий запах також впливають на якість внутрішнього середовища, особливо в погано вентильованих приміщеннях.

Як позбутися від грибка природним шляхом? Поради експертів.

Як позбутися від грибка на стінах, не вдаючись до відбілювачів, агресивним кислотам або дорогим дезінфікуючих засобів? При підвищеній вологості повітря будь-який елемент інтер'єру у вашому будинку стає потенційним господарем цвілі.

 • Грибок «живиться» біоматеріалом і органікою, тому варто подбати про те, щоб ваші книги, одяг, меблі, предмети інтер'єру, взуття та предмети декору завжди залишалися сухими.
 • Необхідно поліпшити повітряні потоки в вашому домі, забезпечивши якісну вентиляцію. По можливості тримайте вікна відкритими, щоб через них постійно надходило свіже повітря. Не ставте меблі близько одну до одної або поруч зі стінами і шафами. Тримайте дверцята гардеробних і шаф напіввідчиненими, щоб повітря всередині не застоювався.
 • Найбільше накопичення вологи відбувається на кухні, в підвалі, у ванній кімнаті. Встановіть в цих місцях витяжний вентилятор, щоб перенаправляти пар і дим назовні. Обов'язково тримайте вікна відкритими, коли готуєте, миєте посуд або підлогу. Після прийняття ванни негайно висушіть підлогу, а двері тримайте відкритими, щоб знизити концентрацію вологи в приміщенні.

Як прибрати грибок зі стін і запобігти його утворенню?

 • Перш за все, необхідно заздалегідь потурбуватися про якісний захист будь-яких поверхонь і стін зокрема. Використовуйте водостійку фарбу для захисту стін і стель в приміщенні, які особливо схильні до пошкоджень від води, утворення пухирів і відшаровування.
 • Визначте місця, які найбільш схильні до застою води. Відремонтуйте протікають труби і вентиляційні отвори, перевірте всі під раковинами, навколо каналізаційних труб і в підвалах. Визначте і відремонтуйте будь-які тріщини в поверхнях, через які може проникати волога.
 • Не залишайте мокрі речі без нагляду, адже ваш вологий одяг, рушники, швабри, взуття або сумки після дощу стають ідеальним середовищем для росту і поширення грибка. Не зберігайте мокре взуття в закритих шафах. Найкраще провітрити вологі предмети під тепловентилятором, перш ніж прибирати їх на зберігання.
 • Захистіть свій гардероб вологопоглиначами, такими як силікагель, активоване вугілля і іншими адсорбентами вологи, які можуть перешкоджати її накопиченню.

Як прибрати грибок зі стіни? Якщо проблема тимчасова, ідеальним варіантом стане використання побутових осушувачів повітря, з контролем показника вологості повітря в кімнатах будинку. Але найкраще прийняти міри щодо недопущення розвитку і зростання цвілі і грибка. Як кажуть фахівці, проблему легше попередити, аніж боротися з її наслідками.

Надійний захист будинку або квартири від підвищеної вологості

Щоб створити комфортний мікроклімат у приміщенні, варто забезпечити ефективне видалення зайвої вологи з повітря. Для досягнення цієї мети можна використовувати різні способи:

1.   Облаштувати ефективну систему вентиляції повітря

Правильно спроектована система природної вентиляції виконує функції подання свіжого повітря і відведення забруднених і перезволожених повітряних мас. Але її недолік у тому, що процес повітрообміну неможливо проконтролювати і регулювати. Провітрити кімнату допомагають також відчинені кватирки і вікна. Але в разі загазованого і запиленого повітря зовні цей спосіб використовувати не можна.

Варто врахувати, що в теплу пору року різниця тиску всередині приміщення і на вулиці зменшується, тому витяжка забрудненого повітря ускладнюється і вентиляція майже не працює.

2.    Установити припливно-витяжну систему

Це обладнання дозволяє контролювати параметри мікроклімату. Установка має функції подачі і відведення повітря, його осушення, нагрівання та охолодження, а також очищення.

Така техніка може бути встановлена на підлогу, на стіну, під стелю, а також бувають моделі прихованого монтажу. Установка здатна автоматично контролювати якість повітря в приміщенні і підтримувати його параметри в межах норм.

3.    Використовувати осушувач повітря

Осушувачі створені для вирішення проблеми з вогкістю у приміщеннях. Для використання в будинках і квартирах компанія MYCOND розробила лінійку побутових осушувачів - Roomer 12, Roomer 20, Yugo 12. Вони компактні і мобільні, їх зручно переміщати і встановлювати в різних точках будинку.

За допомогою осушувача повітря добийтеся зниження вологості повітря до рівня нижче 60% і ви назавжди приберете загрозу розвитку цвілі і грибка, а повітря в кімнатах буде здоровим і безпечним. Побутові осушувачі - це ефективні, економічні і доступні за ціною пристрої для боротьби із сезонною вологістю або тимчасової вогкістю, при необхідності сушіння білизни або одягу, для швидкого сушіння стін після ремонту або для боротьби з вогкістю в підвалі, гаражі або на дачі.

Для басейнів призначені спеціальні моделі осушувачів MYCOND - MBA-G 05, MBA-G 07, MBA-G 10, MDDS 210-300. Вони надійні, функціональні, мають стильний дизайн. Важлива особливість наших осушувачів для басейнів - деталі їхньої конструкції мають додатковий захист від корозії, що робить експлуатацію техніки довговічною.

Використання осушувачів - найпростіший і надійний спосіб контролю вологості в побутових приміщеннях. Техніка компанії MYCOND зручна у використанні та економічна, ідеально підходить навіть для компактних приміщень. Завдяки спеціально дібраній комплектації, створює мінімальний рівень шуму, при цьому продуктивна і функційна. Осушувачі дозволяють встановити необхідний рівень вологості повітря і забезпечити його автоматичну підтримку.

Завдяки цьому в приміщенні створюється комфортний мікроклімат, а інтер'єр захищений від вогкості, грибка та інших наслідків зайвої вологості.

Придбати побутові осушувачі компанії MYCOND Ви можете у наших офіційних дилерів, адреси яких знайдете на сторінці  Де купити?

Ознайомитися детальніше з різними моделями осушувачів MYCOND можна в Каталозі продукції.

Наші основні переваги:

ПРОФЕСІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ
Зручне керування і організація контролю вологості повітря
Висока продуктивність при компактних розмірах
Економне споживання електроенергії
Якість підтверджена відповідними сертифікатами
Європейський бренд

Ми готові підібрати осушувач для вас

Підібрати