Висока вологість у будинку: як вирішити проблему?

Накопичення зайвої вологості в будинку - це небезпечна проблема, яка призводить до різних негативних наслідків. Через вогкість може псуватися майно і меблі, а в приміщенні утворюється цвіль, небезпечна для здоров'я. Розглянемо, яким повинен бути комфортний мікроклімат у будинках і квартирах.

Якість повітря у приміщеннях оцінюється такими параметрами, як:

  • температура;
  • відносна вологість повітря;
  • наявність забруднювальних речовин та СО2.

Свіже і чисте повітря особливо важливе для спалень, дитячих та віталень. Він повинен надходити в кімнати зовні будівель, а виводитися через витяжні системи, розташовані на кухні, у ванній або санвузлі.

Показники якості повітря для житлових приміщень

У будівельних нормах наведені обсяги подання свіжого повітря на кожну людину, що перебуває в житловому приміщенні. Залежно від віку і стану здоров'я, вони становлять від 7 до 10 л/с свіжого повітря або 1-1,4 л/с на 1 м2 площі при висоті приміщень до 2,5 м. У разі відсутності людей у будинку норма подачі повітря знижується до 0,1-0,2 л/с на м2.

Показник відносної вологості в житлових приміщеннях рекомендується в межах 50-60%. Цей параметр прийнятий для будинків І і ІІ категорії. До них належать новозбудовані і модернізовані будівлі, в яких проживають діти, люди похилого віку та з особливими потребами, а також дорослі.

Детальніше про норми мікроклімату для житлових приміщень можна дізнатися з таблиці 1.

Причини підвищеної вологості в будинку

Існує велика кількість причин підвищення рівня вологості в приміщенні:

  • інтенсивне вологовиділення і слабка вентиляція через надмірну герметичність вікон і дверей;
  • недостатня теплоізоляція будинку, через яку в приміщення проходять холод і волога;
  • часта сушка білизни в приміщенні;
  • волога в стінах і перекриттях, яка утворилася після затоплення або ремонту;
  • слабка вентиляція через перепади тиску повітря всередині і зовні приміщення.

Високий рівень вологості викликає дискомфорт. Це особливо відчувають люди, які ведуть малорухливий спосіб життя. Крім того, вогкість сприяє розвитку шкідливих мікроорганізмів: бактерій, мікробів, цвілевих грибків. Це призводить до псування оздоблення стін і стель, меблів, корозії металевих поверхонь і контактів електроприладів. Але головна небезпека цих мікроорганізмів - їхній негативний вплив на здоров'я мешканців будинку.

Способи боротьби з підвищеною вологістю в будинку або квартирі

Щоб створити комфортний мікроклімат у приміщенні, варто забезпечити ефективне видалення зайвої вологи з повітря. Для досягнення цієї мети можна використовувати різні способи:

1.   Облаштувати ефективну систему вентиляції повітря

Правильно спроектована система природної вентиляції виконує функції подання свіжого повітря і відведення забруднених і перезволожених повітряних мас. Але її недолік у тому, що процес повітрообміну неможливо проконтролювати і регулювати. Провітрити кімнату допомагають також відчинені кватирки і вікна. Але в разі загазованого і запиленого повітря зовні цей спосіб використовувати не можна.

Варто врахувати, що в теплу пору року різниця тиску всередині приміщення і на вулиці зменшується, тому витяжка забрудненого повітря ускладнюється і вентиляція майже не працює.

2.    Установити припливно-витяжну систему

Це обладнання дозволяє контролювати параметри мікроклімату. Установка має функції подачі і відведення повітря, його осушення, нагрівання та охолодження, а також очищення.

Така техніка може бути встановлена на підлогу, на стіну, під стелю, а також бувають моделі прихованого монтажу. Установка здатна автоматично контролювати якість повітря в приміщенні і підтримувати його параметри в межах норм.

3.    Використовувати осушувач повітря

Осушувачі створені для вирішення проблеми з вогкістю у приміщеннях. Для використання в будинках і квартирах компанія MYCOND розробила лінійку побутових осушувачів - Roomer 12, Roomer 20, Yugo 12. Вони компактні і мобільні, їх зручно переміщати і встановлювати в різних точках будинку.

Для басейнів призначені спеціальні моделі осушувачів MYCOND - MBA-G 05, MBA-G 07, MBA-G 10, MDDS 210-300. Вони надійні, функціональні, мають стильний дизайн. Важлива особливість наших осушувачів для басейнів - деталі їхньої конструкції мають додатковий захист від корозії, що робить експлуатацію техніки довговічною.

Використання осушувачів - найпростіший і надійний спосіб контролю вологості в побутових приміщеннях. Техніка компанії MYCOND зручна у використанні та економічна, ідеально підходить навіть для компактних приміщень. Завдяки спеціально дібраній комплектації, створює мінімальний рівень шуму, при цьому продуктивна і функційна. Осушувачі дозволяють встановити необхідний рівень вологості повітря і забезпечити його автоматичну підтримку.

Завдяки цьому в приміщенні створюється комфортний мікроклімат, а інтер'єр захищений від вогкості, грибка та інших наслідків зайвої вологості.

Придбати побутові осушувачі компанії MYCOND Ви можете у наших офіційних дилерів, адреси яких знайдете на сторінці  Де купити?

Ознайомитися детальніше з різними моделями осушувачів MYCOND можна в Каталозі продукції.

Наші основні переваги:

ПРОФЕСІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ
Зручне керування і організація контролю вологості повітря
Висока продуктивність при компактних розмірах
Економне споживання електроенергії
Якість підтверджена відповідними сертифікатами
Європейський бренд

Ми готові підібрати осушувач для вас

Підібрати