Рекомендації, як правильно і швидко висушити квартиру після затоплення

 • Головна
 • Статті
 • Рекомендації, як правильно і швидко висушити квартиру після затоплення

Потоп в квартирі - що робити?

Ніхто не застрахований від можливого затоплення квартири сусідом зверху або через власну необережність. Затопити квартиру під час вашої відсутності може також струмінь води з бракованого крана або пошкодженої труби водяної теплої підлоги, з радіатора, що протік, або з шланга до пральної машини. Головне в такій ситуації - спокій!

Що робити, якщо затопило квартиру

Перерахуємо кілька дій, які необхідно терміново вжити, щоб мінімізувати, збитки, спричинені водою:

 

 1. Перекрийте джерело, звідки поступає вода: стояк в під'їзді, кран на вході в квартиру, кран на секцію теплої підлоги або на контур радіаторів. Якщо потоп стався не з вашої вини, терміново повідомте сусідів і аварійну комунальну службу.
 2. Зафіксуйте на фото або відео наслідки руйнувань, якщо причиною потопу є протікання з верхнього поверху, з системи централізованого водопостачання або від води, що надходить з даху.
 3. Зберіть і винесіть килими, ковролін і меблі, як можна швидше намагайтеся прибрати воду з підлоги, скорочуючи час впливу і проникнення води всередину підлоги і перекриттів. Затоплена квартира з лінолеумом потребує більш трудомістких дій, про які йтиметься нижче.
 4. Домовтеся з сусідами про відшкодування вартості відновного ремонту. Якщо винен ЖЕК - складайте Акт і оформляйте позовну заяву про надання компенсації за завдані збитки.

Наслідки після затоплення квартири

Якщо сусіди затопили не тільки свою, але і вашу ванну кімнату, - протекла стеля, плитка відшаровується, на стелі з'являються плями і патьоки. На сирих місцях розвивається цвіль, стіни глибоко вражає грибок.

Якщо винен забитий водостік на даху над верхнім поверхом, - стеля і стіни в кількох кімнатах протекли по всіх швах, стіни і стелі квартири, а також підлоги надовго залишаються в плямах і сирими. Штукатурка і побілка можуть відшаровуватися і обсипатися.

Якщо тріснув по різьбі або зірвався кран, пробили цвяхом трубу теплої підлоги або потік радіатор, - промокають підлоги, підлогові покриття, паркет або система теплої підлоги.

Крім цього, від надмірної вологості псуються меблі, книги, оббивка, техніка, а головне, - страждає здоров'я людей, оскільки ймовірність розвитку цвілевих грибів в сирій квартирі зростає з кожним днем.

Як правильно сушити квартиру

Розберемо традиційні методи сушки квартири, які застосовувалися до недавнього часу, а також запропонуємо енергозберігаючі та інноваційні способи, дбайливі для обстановки і покриттів, що допоможуть швидко висушити квартиру після потопу.

Вода володіє високими властивостями проникнення та потрапляння навіть в найдрібніші пори і мікротріщини підлоги, стін, перекриттів і стель. З поверхні підлоги її прибирають ганчірками, або, в кращому випадку - спеціальними насосними пристроями. 

Після цього можна довго сушити квартиру з відкритими вікнами. Таке задоволення недоступно в холодну пору року і може тривати кілька тижнів.

Для видалення вологи з глибинних і поверхневих шарів оздоблювальних матеріалів найчастіше застосовували нагрівачі повітря. У більш теплому повітрі випаровування вологи з поверхонь йде швидше, вода переходить в пароподібний стан. Концентрація її в повітрі зростає. Потрібно час від часу через вікна видаляти перезволожене повітря з кімнати, а на його місце запускати більш сухе повітря ззовні.

Для нагрівання повітря використовують тепловентилятори або теплові гармати, які нагрівають і змушують циркулювати повітря в об’ємі кімнати.

Просушка квартири після затоплення тепловентилятором або тепловою гарматою: переваги і недоліки

 

 • Спрямований гарячий потік від електрообігрівача може пересушувати певну зону і поверхню, що тягне за собою розтріскування верхнього шару оздоблювальних матеріалів і перешкоджає проникненню вологи з глибинних шарів.
 • Високе енергоспоживання електронагрівачів перетворює осушку квартири у витратне підприємство. На кімнату 20 м2 потрібен тепловентилятор потужністю до 2 кВт. За добу - до 48 кВт, а на осушення квартири в кілька кімнат потрібен не тільки товстий гаманець, але і потужна електропроводка, щоб витримати такі навантаження.
 • Потрібно постійно переносити або повертати тепловентилятор, щоб змінювати напрямок нагрітого повітря.
 • Велика номенклатура електронагрівачів дає можливість вибору приладу за ціною або потужності. Дешеві моделі недовговічні і вимагають постійного нагляду.
 • Такі методи сушки ефективні тільки в теплу пору року, коли є можливість провітрювання кімнат.

А що робити в холодну пору року, якщо йде дощ, якщо не по кишені тижнями висушувати кімнату за кімнатою тепловентилятором?

Осушувач повітря - ідеальний помічник для порятунку квартири після затоплення

Не беремо до уваги витрати електронагрівачів і звернемося до сучасних енергоефективних технологій. Компресорні або безкомпресорні технології осушення допоможуть витратити в кілька разів менше електроенергії, а отримати набагато більш ефективне осушення всіх поверхонь, покриттів і матеріалів, аж до техніки в квартирі, електропроводки та обстановки.

Як просушити квартиру після потопу з меншими витратами, технічно грамотно і в найкоротші терміни? Вирішити проблему з усуненням надлишків вологи в кімнатах після затоплення допоможе осушувач повітря.

Теплообмінник випарника постійно охолоджується циркулюючим в ньому фреоном. Повітря з кімнати направляється вентилятором на теплообмінник і пари вологи з повітря конденсуються на холодних пластинах випарника, вода стікає в ємність для накопичення конденсату (або видаляється через шланг в дренаж). Після цього осушене повітря проходить через теплообмінник конденсатора, нагрівається і повертається сухим і підігрітим назад в кімнату. Вбудовані фільтри очищають повітря від різного виду забруднень.

 

Переваги осушувача повітря для осушення затопленої квартири:

 

 • Ефективне осушення закритих кімнат без провітрювання - видалення від 8 до 40 і більше літрів конденсату за 24 години роботи.
 • Мале енергоспоживання і тиха робота. Немає потреби в нагріванні повітря.
 • Повністю автоматичне осушення - немає потреби в постійному нагляді і обслуговуванні.
 • Підтримка налаштованого користувачем рівня вологості за допомогою вбудованого гігростату (наприклад, якщо вологість повітря в межах 45-55% - повністю усувається загроза розвитку цвілевих грибків).
 • Налаштування побутового осушувача допомагають вибрати найоптимальніший рівень вологості в межах 45 -60% RH, щоб забезпечити найбільш здорові за рівнем вологості умови для мешканців будинку, проводити поступове осушення оздоблення стін і стель, при якому не пересушується структура матеріалів стін і перекриттів, а також зберігається побутова техніка і меблі.
 • Якщо організовано природне провітрювання, оздоблювальні покриття висихають на глибину шару в 1-2 мм за добу (при 20 °C та 70% RH). Осушувач дозволяє ефективніше і швидше висушити шар за шаром покриття і матеріали підлоги - без провітрювання, без високої температури, без нагрівання і пересушування поверхневого шару покриттів, без великих енерговитрат.
 • Спочатку осушувач може працювати інтенсивно в режимі турбо, з відведенням конденсату через шланг в каналізацію. Після досягнення нормативних показників в 45-60% вологопоглинач працює на автоматичну підтримку потрібного рівня вологості, вмикаючись тільки час від часу, та економно прибираючи з повітря надлишки вологи.
 • Вентилятор осушувача проганяє через прилад все повітря приміщення, не залишаючи застійних або пересушених зон.
 • Осушувач ефективно працює навіть в умовах неопалюваних приміщень, при температурах повітря від 5 градусів тепла.
 • Легкий і зручний в перенесенні осушувач ефективно "витягне" вологу, що проникла у внутрішні пори і порожнини структурних шарів стінових і стельових покриттів, з підлогових покриттів в кожній кімнаті.
 • Є економні і тихі нічні режими, що дозволяють пристрою працювати на осушення навіть вночі.

Допомога експертів

Наші експерти допоможуть і підкажуть, як налаштувати осушувач, і як просушити стелю після затоплення найбільш швидко і якісно. Якщо паркет або ламінат висихає кілька тижнів в природно провітрюваному приміщенні, то з осушувачем ці терміни набагато скоротяться, причому ви точно будете знати, що він не пересушиться і не пожолобиться, і під ним в щілинах не залишиться волога.

Наші експерти підкажуть вам, як правильно вибрати режим і підтримувати оптимальні для сушки паркету 45 - 55% RH.

Також допоможе осушувач при сушінні лінолеуму. Його необхідно зняти і перевернути, щоб легше висихала підкладка. Якщо працює осушувач, за час сушки точно не заведеться грибок, поверхня лінолеуму і зворотній бік рівномірно висохнуть. Потім його заново можна укласти на оброблену антигрибковим засобом поверхню підлоги.

 

Приклади сучасних осушувачів повітря для використання в затопленій квартирі

Більш потужна модель Mycond ROOMER 20 здатна прибрати з повітря до 20 літрів конденсату за 24 години роботи, що буде корисно, коли необхідно висушити ковролін або паркет, осушити ванну, або мокрі стіни і стелю швидше і ефективніше. При доступній ціні та продуктивній роботі ця модель підійде на площу осушення до 40 м2.


Має всі необхідні для сучасної моделі осушувача функції:

 

 • робота по таймеру;
 • безперервний інтенсивний режим;
 • автоматичний режим з настройками рівня вологості по гігростату;
 • відведення конденсату в дренаж або у вбудований бак 3 л;
 • режим сушіння одягу;
 • нічний режим;
 •  дві швидкості вентилятора і багато захисних функцій для безпечної і тривалої роботи.

 

Молодший брат - Mycond ROOMER 12 (на 25 м 2) має ті ж достоїнства, але меншу продуктивність по вологовидаленню - 11,5 л конденсату на добу. Це відмінний помічник для безлічі побутових застосувань, в тому числі для осушення квартири після підтоплення або в ході ремонту.

Інноваційною моделлю з попередньо встановленими режимами є безшумний осушувач повітря для квартир і будинків Mycond Yugo 12. Він впорається із зайвою вологою в кімнатах до 25 м кв, має неперевершений дизайн і цікаву світлову індикацію контрольованого рівня вологості. Червоне підсвічування кнопки ПУСК свідчить про високу вологість (вище 60%), зелене - про те що вологість повітря в нормі (40-60%), а синє - що повітря сухе (нижче 40%). Yugo 12 легко видаляє до 12 літрів конденсату на добу, забезпечує витрати повітря до 120 м3 / год, працює згідно вже заведених налаштувань (Сонячний день / Дощовий день), в режимі сушіння білизни або в нічному тихому режимі. Всі моделі MYCOND мають можливість зливу конденсату в дренаж або працювати на заповнення вбудованого бака. Всі автоматично відключаються при заповненні баку та перезапускаються в робочий режим після встановлення баку на місце. Не вимагають нагляду, можуть працювати за налаштуваннями таймеру. Ці моделі: Roomer 20, Roomer 12 і Yugo 12, дуже економні в роботі, споживають максимально 330, 250 і 190 Вт, відповідно.

 

Осушувач повітря - ефективне рішення для збереження майна і скорочення витрат на відновлення квартири після затоплення

Після всього, що викладене вище, впевнені, тепер ви точно знаєте, що робити після потопу в квартирі. Ми пропонуємо сучасне енергоефективне осушувальне обладнання європейської зборки з максимальною функціональністю за помірну ціну.

Головна перевага осушувача повітря - він не тільки потужно і з мінімумом витрат видаляє зайву вологу з повітря кімнати, зберігає техніку і майно після затоплень, а й категорично попереджає розвиток цвілевих грибків в кімнатах. А це найбільш грізні і небезпечні для здоров'я мешканців квартири наслідки потопу. Незамінним і корисним стане осушувач повітря і надалі - при ремонтах, в гаражі, на дачі або в підвалі.

За додатковою консультацією і підбором осушувача під виниклу проблему ви завжди можете звернутися до наших експертів.
 

 

Наші основні переваги:

ПРОФЕСІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ
Зручне керування і організація контролю вологості повітря
Висока продуктивність при компактних розмірах
Економне споживання електроенергії
Якість підтверджена відповідними сертифікатами
Європейський бренд

Ми готові підібрати осушувач для вас

Підібрати