Поради щодо вибору осушувача повітря для квартири або будинку

 • Головна
 • Статті
 • Поради щодо вибору осушувача повітря для квартири або будинку

Вимоги до мікроклімату в будинку підвищилися й осушувачі повітря стають одним з видів побутових приладів, що входять в стандартний набір техніки для будинку або квартири. Ринок побутової кліматичної техніки дивує різноманітністю, тому легко помилитися у виборі моделі осушувача. У цій статті ми розповімо, спираючись на експертні думки, як грамотно вибрати осушувач повітря для будинку або квартири.

Які бувають осушувачі повітря

Розрізняють побутові осушувачі конденсаційного типу і адсорбційні осушувачі. Третьою, більш рідкісною категорією, є безкомпресорні осушувачі повітря, що працюють на елементах Пельтьє:

 1. У найбільш поширених і популярних конденсаційних моделях використовується принцип конденсації водяної пари при контакті з набагато холоднішою поверхнею пластин теплообмінника випарника, в якому від компресора циркулює фреон. Краплі конденсату стікають в розташований знизу теплообмінника піддон, збираються в ємність або відводяться через трубку в дренаж. Найбільш поширені конденсаційні (компресорні) моделі представлені широкою номенклатурою по продуктивності осушення, з різним дизайном і функціональним набором. Ці моделі здатні видаляти вологу з повітря в умовах від 5 до 35 - 40 градусів тепла.
 2. У побутових адсорбційних моделях використовується принцип поглинання вологи з повітря спеціальним адсорбентом, що наповнює об'ємний ротор, що весь час обертається. Силікагель-адсорбент під час кожного обороту ротора потрапляє по черзі то в зону вбирання водяної пари з повітря, що забирається з приміщення, то в зону висушування адсорбенту розігрітим повітрям. Два протилежних повітряні потоки розділені. Осушене, підігріте на 3-7 ° C, повітря, після того як волога увібралася в силікагель, виходить назад в приміщення. Конденсат збирається в ємність. Адсорбційні моделі можуть працювати при більш низьких температурах - від 1 або 3 °C. Побутових моделей дуже небагато і вони розраховані на невелику площу осушення.
 3. У осушувачах Пельтьє, з обмеженою продуктивністю вологовидалення, встановлені елементи Пельтьє, в яких використаний принцип термоелектричного перетворювача.

Тут, при пропущенні електричного струму через два різнорідних напівпровідника з різними опорами, одна зі сторін елемента нагрівається, а протилежна охолоджується. Водяна пара з повітря конденсуються на холодній стороні, осушене повітря нагрівається біля гарячої сторони, конденсат стікає у вбудовану ємність.

Осушувачі з елементами Пельтьє призначені для осушення зовсім невеликих кімнат, до 10 м кв, та здатні видаляти максимум до 750 г конденсату за добу роботи.

Як вибрати осушувач повітря для квартири: головні параметри для вибору

 Продуктивність вологовидалення в літрах або в кг за добу (або 24 години).

Це основний показник, за яким визначають, скільки конденсату здатен видаляти осушувач з приміщення певного об'єму при фіксованих температурно-вологісних умовах, зазвичай при температурі 30 °C і вологості повітря 80% RH, протягом доби (за 24 години).
Побутові конденсаційні осушувачі Mycond представлені в розділі каталогу Побутові осушувачі моделями з продуктивністю по видаленню вологи в діапазоні від 10 до 20 л / добу.

 Витрати повітря в м3/год.

Щоб рівномірно осушити весь об'єм повітря, що знаходиться в кімнаті, необхідно кілька разів на годину (один-три рази) пропустити все повітря в кімнаті через осушувач. Таким чином, осушувач повинен мати потужний вентилятор з достатньою продуктивністю по витратах і вибиратися з запасом. Додатковим плюсом буде можливість вибору однієї з декількох швидкостей, щоб вибрати інтенсивний або самий безшумний режим роботи вентилятора.
Наприклад, для кімнат об'ємом 80 м3 може підійти осушувач з витратою до 195 м3 / год.

Діапазон робочих температур, при яких зможе ефективно працювати осушувач. Конденсаційні моделі якісно висушують повітря в діапазоні температур від 10 до 32 -35 °C. Це стандартний діапазон для побутових застосувань. При невисоких температурах (від 5 до 10 ° C) вони працюють гірше та зі збільшеними енерговитратами.
Оскільки у адсорбційних моделей є вбудований електронагрівач повітря, вони можуть працювати на осушення навіть при низьких (від 0 ... 3 ° C) температурах. Повітря після осушення таким приладом нагрівається на кілька градусів.

 Діапазон контрольованого рівня вологості повітря.

Стандартно для осушувача позначають мінімальний і максимальний рівень контрольованої відносної вологості.
Наприклад, у найбільш поширених конденсаційних моделей це 30 .... 80% RH. Бувають адсорбційні моделі з більш широким контрольованим діапазоном: до 90% RH.
З урахуванням того, що нормативними показниками рівня вологості в квартирі або будинку є діапазон 40-60% RH, всі моделі побутових осушувачів здатні контролювати і утримувати в потрібних межах цей діапазон рівня вологості.
Зауважимо, що підтримуючи вологість на належному рівні, в житлових кімнатах, у ванній або в пральні ніколи не з'явиться грибок.

  Рівень шуму.

Допустимим для житлових кімнат вважається рівень шуму вдень (з 8:00 до 22:00) - 40 дБА, а вночі (з 22:00 до 08:00) до 30 дБА. Якщо необхідний особливо малошумний осушувач повітря, можете підбирати модель з меншим рівнем шуму.
Наприклад: безшумний і елегантний Mycond Yugo 12.

  Функції осушувача повітря.

Виробники осушувачів повітря намагаються максимально враховувати запити клієнтів і пропонують багато корисних функцій, серед яких можна виділити:

 • економні і безшумні режими, в тому числі для роботи в нічний час і з мінімальною світлодіодною індикацією;
 • режим сушіння білизни та одягу;
 • режим безперервного осушення;
 • режим з автоматичним контролем обраного рівня вологості;
 • режим з затримкою включення-виключення із налаштуванням за таймером;
 • режими автоматичного відтавання та ін.

Варто звертати увагу і на наявність сучасних функцій захисту осушувача: авторестарт, авторозморожування, автовідключення при заповненні баку.

 Об'єм ємності для конденсату.

Більший бак дає можливість рідше займатися випорожненням наповненого баку, обходитися без під'єднання шланга для відводу в зовнішню ємність або в каналізацію. Універсальне рішення зі зливом через приєднуваний шланг буде корисно при безперервному режимі осушення квартири після ремонту, на дачі, що не опалюється, для сирого підвалу або гаража.

 Дизайн осушувача.

І, звичайно ж, перше, на що звертають увагу в першу чергу, - це дизайн і індикація робочих режимів або контрольованих рівнів вологості на панелі управління та на корпусі.

Крім усього цього, корисними і іноді вирішальними для вибору можуть стати: ступінь фільтрації повітря, компактність, мала вага, зручність налаштувань, легкість перенесення або пересування на коліщатках, довжина кабелю і надійне обслуговування.

Актуальні і популярні моделі осушувачів Mycond

Осушувачі повітря, представлені на український ринок брендом MYCOND (Великобританія), розширюють великий спектр промислових моделей цього виробника, і втілюють в собі всі актуальні запити приватних користувачів.

Mycond пропонує повнофункціональні моделі серії ROOMER - краща пропозиція з доступною ціною і повним набором функцій:

Mycond Roomer 12 - вологовидалення 11,5 л/24 год., площа 25 м2, витрати повітря 100 м3/год., контроль вологості в межах 35-75% при температурі +5 ... +32 °C, бак для конденсату 2 л, компактний класичний дизайн, зрозуміла з підсвічуванням режимів і LED-дисплеєм панель управління. Модель дуже економна в роботі, максимум енергоспоживання - 250 Вт.
У розширеному наборі функцій є: вибір високої або низької швидкості вентилятора, нічний режим, режим вентиляції з очищенням повітря, турбо режим (корисний для сушки білизни), таймер, автоматичний режим зі встановленим рівнем вологості, режим автовідтаювання та режим іонізації повітря. Можна відводити конденсат в дренаж або збирати його в бак. Є регулювання напрямку потоку висушеного повітря.

Mycond Roomer 20 - більш потужний осушувач цієї ж серії для кімнат до 40 м2, з продуктивністю осушення 20 л/24 години, витратою повітря 180 м3/год. і баком об'ємом 3 л. Енергоспоживання - максимально 330 Вт. Всі функції і налагодження аналогічні як у вже описаної молодшої моделі.
Ці осушувачі - відмінний за функціями і доступний за ціною вибір для осушення приміщень віталень, кухонь-їдалень, суміжних кімнат, гаражів, підвалів, пралень і заміських будинків.

Як вибрати осушувач повітря побутовий, але компактний і тихий і з цікавим дизайном?

Mycond Yugo 12 - успішна дизайнерська розробка від Майконд. Оригінальний дизайн, дотепна і цікава індикація, та повноцінний набір функціональних можливостей при  безшумній роботі - ось всі основні цілі, досягнуті виробником в цьому продукті. Тільки глянувши на включений осушувач, ви вже будете знати який рівень вологості в приміщенні. Велика пускова кнопка збоку на корпусі буде підсвічуватися синім, червоним або зеленим кольором, якщо вологість, відповідно, низька, дуже висока або знаходиться в нормі.

Одним натисканням кнопки на панелі управління можна вибрати режим для сонячної погоди або для дощового дня. Осушувач Yugo 12 абсолютно безшумний в нічному режимі, індикація гасне і ніщо не заважає сну. Модель здатна осушувати кімнати до 25 м2, видаляє конденсат до 12 л/добу, забезпечує витрату повітря до 120 м3/год., споживає максимально 190 Вт. Цей осушувач успішно працює в режимах сушки білизни, вентиляції з очищенням та іонізацією повітря, нічного сну, в автоматичному режимі, - з налаштуванням потрібного рівня вологості, з високою або низькою швидкістю вентилятора, а також в режимі відтавання.

Таймер допоможе налаштувати час включення або виключення пристрою. Є блокування кнопок, автоматичного поновлення налаштувань та автовідключення при заповненні бака конденсатом. Фільтр повітря легко миється і довго служить. Yugo-12 - тямущий помічник, що надійно захищає будинок від вогкості, цвілі та грибка.

Думка фахівців Myhumi. Що варто пам'ятати, якщо вперше зіткнулися з вибором осушувача

Який осушувач повітря вибрати для квартири? Скористайтеся порадами експертів Myhumi!

 •  Визначтеся з завданням. Потрібно висушити будинок після ремонту або після в'їзду в нову квартиру, прибрати зайву вологу з стін після затоплення, висушити ванну або підвал - це все завдання для роботи з максимальною потужністю осушення в безперервному режимі. Якщо потрібно тільки знизити рівень вологості в квартирі до нормативного рівня і прибрати цвіль з кута у ванній - потрібен автоматичний режим з контролем вологості від вбудованого гігростата. Якщо можливі будь-які завдання - осушувач повинен бути здатний працювати в декількох режимах.
 • Оцініть об'єми приміщень, які вам можливо доведеться осушувати, виберіть максимальний з них, і під нього підбирайте по продуктивності вологовидалення модель.
 • Продумайте необхідні і важливі функції, які будуть вам корисні.
 • Потрібно прибрати зайву вологу при частих праннях - не забудьте про режим сушіння білизни.
 • Якщо в будинку є дитина - потрібен безшумний нічний режим і блокування кнопок.
 • Потрібно, щоб осушувач вимкнувся сам через пару годин, - потрібен таймер.
 • Є в кімнаті неприємний запах - корисним буде економне очищення повітря з іонізацією.
 • Так, і не забудьте про дизайн, - красивий і зручний в пересуванні осушувач буде приємним доповненням в інтер'єрі.

Скільки коштує осушувач повітря для квартири? Mycond пропонує доступні за ціною моделі, з кращою серед аналогів ринку функціональністю, при європейській якості комплектуючих.
Вибрати осушувач для дому виробництва Mycond при повному професійному сервісі та технічній підтримці команди Myhumi - вигідне і надійне рішення.

Наші основні переваги:

ПРОФЕСІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ
Зручне керування і організація контролю вологості повітря
Висока продуктивність при компактних розмірах
Економне споживання електроенергії
Якість підтверджена відповідними сертифікатами
Європейський бренд

Ми готові підібрати осушувач для вас

Підібрати