Ще на етапі будівництва розраховується продуктивність вентиляційного та опалювального обладнання, а також обладнання для осушення повітря, які зобов'язані підтримувати в приватному або громадському басейні необхідні показники температури і вологості повітря.
У приміщеннях дитячих і дорослих басейнів повинна постійно підтримуватися температура повітря в межах від 25 до 28 °C і рівень вологості повітря може коливатися від 55 до 70%. З дзеркала басейну постійно випаровується вода. З квадратного метру поверхні басейну - до 200 - 250 мл за годину, за добу - до 4,8-5 літрів!
Всю цю вологу, що переходить в повітряне середовище, необхідно постійно видаляти. Варто також врахувати, чим тепліше вода басейну, тим інтенсивніше випаровується вода з басейну. Тому при проектуванні басейну розраховують продуктивність обладнання з урахуванням нормативних температурно-вологісних параметрів мікроклімату. Необхідно, щоб системи опалення, осушення та вентиляції працювали з мінімумом енерговитрат в умовах, коли басейном активно користуються, коли басейн не наповнений водою, або наповнений, але не використовується.
Все кліматичне обладнання краще розміщувати прихованим, а не в приміщенні, де знаходяться люди. Тому застосування сучасних канальних осушувачів Mycond в басейнах для підтримки необхідного співвідношення температури і вологості повітря особливо вигідно і зручно.
У деяких басейнах можуть розміщувати осушувачі повітря не тільки канальні, але і підлогові або настінні, стаціонарні або пересувні, які встановлюють всередині залів басейнів.
Завдяки автоматичній роботі осушувачів повітря і постійному контролю рівня вологості повітря, знімається навантаження з системи опалення та вентиляції, мінімізуються енерговитрати і підтримуються умови, що запобігають утворенню конденсату і цвілі на вікнах, стінах і стелі приміщення басейну.
Стінові покриття не піддаються руйнівному впливу вологи, не розвивається грибок, не іржавіють металеві конструкції, повітря в приміщенні басейну залишається безпечним і комфортним для відпочиваючих в ньому людей.
Переваги канальних осушувачів Mycond серії MSHA (C)
Можна виділити такі головні і важливі переваги у всіх моделей серії MSHA (C):
- вони встановлюються за межами приміщення басейну і не займають місця в басейні;
- зводиться нанівець рівень шуму від працюючого осушувача;
- канальна установка дозволяє інтегрувати осушувач в систему вентиляції і здійснювати часткову подачу свіжого зовнішнього повітря в приміщення басейну;
- компактна по висоті конструкція дає можливість розмістити такі осушувачі в системі підвісних стель, за стіною приміщення з басейном або в окремому приміщенні, з'єднаному повітроводами на подачу і видалення свіжого і рециркуляційного повітря;
- продумана система шумоізоляції гарантує безшумну роботу;
- осушувачі знижують експлуатаційні витрати на підтримку необхідних умов мікроклімату як в період користування басейном, так і в періоди простою.
Принцип дії канальних осушувачів Mycond серії MSHA (C)
Перезволожене повітря від поверхні води направляється по повітряним каналам в систему осушення, де частково змішується зі свіжим повітрям, що подається ззовні. Свіже повітря, змішуючись з повітрям басейну, обов'язково проходить через систему фільтрів (G4 і F7) і направляється вентилятором в систему випарник / конденсатор, де надлишки вологи повітря конденсуються, стікають в піддон і відводяться в дренаж.
Осушене і частково підігріте повітря проходить третій ступінь фільтрації - надочистку HEPA фільтром H13 (опція), після чого проходить УФ-обробку і насичується негативно зарядженими іонами. Безпечне, сухе і чисте повітря з осушувача подається і розсіюється у верхній зоні приміщення басейну.
Конструктивні особливості і переваги
Канальні осушувачі для басейнів Mycond серії MSHA (C) представлені моделями з продуктивністю вологовидалення від 20 до 1000 літрів конденсату за 24 години.
В них встановлені ефективні і надійні компресори від провідних брендів - Hitachi, Daikin, Copeland. Завдяки перевіреним комплектуючим осушувачі цієї серії спокійно працюють в цілодобовому режимі.
Вони оснащуються двошвидкісним вентилятором або вентилятором з плавним регулюванням швидкості (опція).
Моделі MSHA (C) відрізняються економним енергоспоживанням завдяки точному і гнучкому управлінню через контролер із сенсорними кнопками та LCD-дисплеєм. Контролер може працювати від вбудованого датчика вологості, інтегруватися в систему ModBus.
Піддон із неіржавіючої сталі та позитивний тиск повітря, що змушує виганяти відразу конденсат в дренажну систему, забезпечують чистоту всередині осушувача.
Випарник і конденсатор мають епоксидне покриття. Мідні трубчасті теплообмінники з внутрішнім різьбленням відрізняються більш високою ефективністю теплообміну (+ 32%) та надійно захищені від корозії.
Утрафіолетова лампа обробляє повітря на виході з осушувача. УФ-промені згубно діють на мікроби, віруси і бактерії. Додаткова іонізація освіжає повітря.
Міцний і захищений корпус осушувачів Mycond серії MSHA (C) виконаний з листової сталі із захисним епоксидним порошковим фарбуванням.
Є такі виконання канальних осушувачів MSHA (C):
MSHA (C) -X канальний осушувач з підмішуванням свіжого повітря, в якому до рециркуляційного повітря з приміщення басейну подмішується свіже повітря, після чого воно осушується, очищається, обробляється ультрафіолетом та іонізується. Контролер керує заслонкою на подачі свіжого повітря.
MSHA (C) - E канальний осушувач з рекуперацією тепла, енергоефективний агрегат з рекуператором, в якому свіже повітря, що подається, підігрівається теплом повітря, що виходить. Це найбільш ідеальний і економний спосіб для контрольованого повітрообміну в приміщеннях басейну.
Застосування канальних осушувачів MYCOND серії MSHA (C) - реальна економія енерговитрат
Ефективність застосування таких осушувачів доведена на багатьох реалізованих об'єктах. Крім басейнів, приватних, комерційних або громадських, такі осушувачі успішно підійдуть для прихованої установки в виробничих умовах із високою вологістю, а також в складах або будівлях різного призначення, де необхідний точний контроль умов мікроклімату.
Для точного підбору і обґрунтування економічної ефективності від впровадження канальних осушувачів, а також з питань проектування різних систем підготовки повітря, звертайтеся до наших експертів.