Що робити, якщо затопило приватний будинок (підвал, погріб)

 • Головна
 • Статті
 • Що робити, якщо затопило приватний будинок (підвал, погріб)

  В останні роки все частіше власники приватних будинків, готелів або баз відпочинку стикаються з проблемою, як висушити будови, які серйозно постраждали від наслідків затоплень або тривалих дощів. Особливо гостро проблема стоїть в окремих регіонах України.
У таких випадках ситуація стає критичною, і необхідно не падати духом, а робити швидкі дії для порятунку нерухомості і майна від руйнівної дії води.

Ми підкажемо, як поряд з традиційними заходами можна використовувати сучасні, пропоновані нами побутові осушувачі повітря Mycond, які допоможуть не тільки максимально знизити збитки від затоплень, а й провести відновлювальні роботи в найкоротші терміни.

осушувач повітря Mycond для осушення будинку

Що робити, якщо будинок затопило 

  Так трапляється, і тисячі людей вже опинялися в подібних форс-мажорних ситуаціях. Так що не втрачаємо дорогоцінного часу і рішуче налаштовуємося на боротьбу з наслідками природних катаклізмів, або іншими результатами руйнівного впливу води на приватні оселі.

Попередні дії при загрозі повеней

Якщо ви дізналися про загрозу повені, слід зробити попередні заходи для порятунку будинку і майна:

 спорудити і зміцнити загороджувальну «дамбу», або спорудити насип, щоб не дати воді потрапити у двір будинку;

 перевірити чи оновити гідроізоляцію фундаменту і зовнішніх стін на більш високий рівень;

 закрити герметично вхід, щоб льох або підвал не затопило водою;

 закласти вхідні двері водонепроникними мішками з піском або землею;

 закрити вікна першого поверху щитами або віконницями.

Затопило приватний будинок - що робити

 Підтоплення часто трапляються раптово - як вдень, так і вночі. Необхідно стежити за повідомленнями місцевих медіа та завжди бути готовим до зміни ситуації.

 Слід заздалегідь підготувати особисті речі першої необхідності: медикаменти, документи, запаси їжі та води на кілька днів, одягу і взуття, засобів зв'язку, джерела світла, походні газові плити, - щоб взяти з собою при евакуації або на час очікування спаду води, якщо ви будете перебувати на другому поверсі або на горищі.

 Якщо вода вже прибуває, необхідно обов'язково відключити електропостачання та газ, і перенести найбільш цінні речі в будинку на більш високий рівень - на верхній поверх або на горище.

 Якщо є можливість, мешканцям необхідно перебратися на підвищення, подалі від води, що прибуває.

 У критичних випадках закривайте будинок, терміново зв'язуйтеся з рятувальними службами і підготуйте дорослих і дітей для евакуації із зони повені.

Дії після повені, паводку

 Уважно перевірте і оцініть ступінь пошкодження будівель: наскільки вони постраждали від води, чи є загроза обвалу або перекосу несучих конструкцій, наскільки виявилися затоплені цокольні поверхи, підвал або погріб.

 Всі речі і предмети інтер'єру, які зазнали впливу води, необхідно продезінфікувати, вичистити і висушити. Можливо деякі з них вже не підлягають відновленню.

 Не вмикайте електрику і газ, поки служби, що обслуговують ці мережі, не переконаються в їх робочому стані.

 Для безпеки не користуйтесь електромережею, поки будинок повністю не висохне.

 У теплу погоду повністю відкрийте вікна для максимального провітрювання.

 Для якнайшвидшого висушування вимитих і оброблених речей, а також приміщення в цілому, скористайтеся осушувачем повітря.

 Увімкніть його на інтенсивне осушення і підключіть шланг для відведення конденсату в більшу ємність або в каналізацію.

 Так само осушувач повітря допоможе швидше прибрати вологою, що просочила стіни і підлоги. Про це докладніше йтиметься нижче.

Осушувачі побутові Mycond для осушення будинку, погребу, підвалу

Поради від Myhumi.com.ua

Перерахуємо, що входить у відновлювальні роботи, які терміново належить провести в будинку після того, як вода пішла.

 Все, що заважає висиханню поверхонь, слід винести назовні (килими, речі, меблі).

 Дерев'яні меблі, а особливо елементи з ДСП і ДВП, навряд чи піддадуться реставрації (особливо, якщо потоп тривав кілька днів). З цим просто потрібно змиритися.

 Наступний крок - очищення поверхонь від бруду, якого буває дуже багато. Можна використовувати як ручну очистку, так і мийку під високим тиском.

 У житлових приміщеннях будинку слід забезпечити максимальне провітрювання, після чого задіяти осушувачі повітря. Це необхідно зробити якнайшвидше, щоб запобігти вірогідності утворення грибка і плісняви.

 Найважливіший етап - сушка будинку з використанням сучасних осушувачів повітря. Це найшвидший і самий економний варіант для повного позбавлення будинку від вологи після затоплень нижніх приміщень.

Зауваження! Осушення повітря проводиться в закритому приміщенні, немає потреби в постійному відкриванні вікон. Осушувач витягує вологу з стін і підлоги поступово, на повну глибину матеріалів. Він створює знижений рівень вологості повітря в кімнаті, при якому стимулюється швидке вилучення вологи з глибинних шарів штукатурки стін і з конструкції підлоги. Процес не залежить від погоди зовні і не вимагає нагрівання повітря приміщення.

 Підлогові покриття (ламінат, паркет, лінолеум) при тривалій дії води повністю демонтуються з подальшим просушуванням та дезінфекцією основи і монтажем заново підлоги.

 Покриття з керамічною плиткою частенько залишаються неушкодженими, якщо використовувалися якісні матеріали для монтажу.

 Також осушувач успішно витягує вологу із стін, перекриттів і конструкції підлоги.

 Якщо затопило приватний будинок через зливи, і необхідно висушити промоклі стелю і стіни, врятувати шпалери та захистити поверхні від цвілі і грибка, єдиний ефективний метод — осушувач повітря. Беріться за осушення будинку відразу після відступу паводку або припинення зливи.

Що робити, якщо затопило підвал у будинку

 Безумовно, у разі паводку найбільше постраждають цоколь, підвал і льох.

 Виносьте все, що там зберігається, для дезинфекції і миття. Незначні наслідки затоплень можна усунути самостійно, виносячи брудну воду за допомогою відер. З серйознішими підтопленнями (на декілька кубів або навіть десятків кубів води) можуть впоратися мотопоки що немає, зверніться по допомогу до пожежників або рятувальних служб надзвичайних ситуацій.

Як викачати воду з підвалу за допомогою дренажної помпи

 Бруд і занесений з паводком сміття необхідно також прибрати і винести.

 Після того як вода видалена з підвалу, вмикайте осушувач повітря. Він швидко, без провітрювань, прибере вогкість, не допустить появу грибка, висушить підвал спочатку в інтенсивному, а потім в автоматичному режимі до стабільно безпечного рівня вологості повітря в 50-60% RH. Використайте один осушувач по черзі в окремих кімнатах, або декілька осушувачів одночасно в різних приміщеннях.

 Після цього проводять дезинфекцію усіх поверхонь і оздоблювальні роботи в підвалі.

 Висушити приміщення після нанесення покриттів також допоможе осушувач.

Що робити, якщо затопило погріб

Осушувач повітря Mycond для ліквідації наслідків потопу

 Необхідно виконати той же перелік робіт по видаленню води і осушенню, що викладався вище. Як позбавитися від води в погребі - ви вже знаєте.

 Спочатку виносимо все, що там зберігалося, промиваємо і висушуємо. Банки і ємності миємо і дезинфікуємо.

 Стіни і підлогу після видалення води вичищаємо і висушуємо за допомогою осушувача повітря, поверхні дезинфікуємо і готуємо під покриття.

 Що робити, якщо затопило погріб з продуктами? Все залежить від часу дії води. Запаси овочів, якщо заздалегідь не вдалося їх винести з льоху, зазвичай стають непридатними до вживання.

 Не забудьте перевірити, чи не засмітилася вентиляція льоху.

 На майбутнє необхідно зробити кроки щодо надійної гідроізоляції стін льоху від попадання паводкових або стічних вод.

На допомогу рекомендуємо надійні осушувачі побутової серії від британського бренду:

осушувач mycond roomer 20 для осушення будинку після повені

 

 

​для приміщень до 40 м2 - Mycond Roomer 20  з продуктивністю вологовидалення 20 л за 24 години роботи в інтенсивному режимі;

 

 

осушувач повітря Mycond yugo 12 для кімнат будинку

 

 

для кімнат до 25 м2 - інтелектуальний дизайнерський осушувач Mycond Yugo 12, здатний видаляти до 12 л води на добу.

 

Переваги пропонованих нами осушувачів MYCOND:

 • висока якість за європейськими стандартами,
 • доступна ціна,
 • економні енергозатрати,
 • прямі поставки від виробника,
 • надійний сервіс,
 • гарантійне обслуговування по всій Україні.

Висновки

  Мати свій особистий приватний будинок, дачу або котедж, безумовно, престижно і зручно. Ви отримуєте безліч переваг в порівнянні з жителями завантажених міських мегаполісів, однак необхідно передбачити всі можливості щодо захисту свого житла від впливу погодних факторів і природних катастроф.

  Приватний будинок буде схильний до постійної загрози затоплення, якщо є такі передумови:

 • близькість будови до будь-якого водоймища, високий рівень грунтових вод;
 • часті весняні паводки, пов'язані з таненням снігу;
 • повені через затяжні зливи і розливу річок;
 • недотримання будівельних норм на час спорудження будинку і погана гідроізоляція фундаменту;
 • непродумана або повністю відсутній захист місця, де знаходиться будинок, від підтоплень.

  Бувають також банальні аварії техногенного характеру (прорив дамби, аварія на водопроводі або в системі каналізації, незакриті крани), які також загрожують затопленнями будинку.

  Що робити, якщо будинок, льох або підвал затопило? Передбачте наперед все, щоб не допустити або звести до мінімуму наслідки повені або затоплення. Але, якщо вже так сталося, основну допомогу в приведенні приміщення в порядок нададуть вам високоефективні осушувачі повітря Mycond, які допоможуть осушити і підвал, і погріб, і кожну кімнату в будинку, без вентиляції і зайвих витрат.

  Осушувачі повітря надійно захистять будинок від цвілі і грибка, зведуть до мінімуму псування водою покриттів і майна, скоротять ваші витрати, а також забезпечать безпечне повітряне середовище вам і вашій родині.

Наші основні переваги:

ПРОФЕСІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ
Зручне керування і організація контролю вологості повітря
Висока продуктивність при компактних розмірах
Економне споживання електроенергії
Якість підтверджена відповідними сертифікатами
Європейський бренд

Ми готові підібрати осушувач для вас

Підібрати