Чим небезпечне вологе повітря: наслідки підвищеної вологості

  • Головна
  • Статті
  • Чим небезпечне вологе повітря: наслідки підвищеної вологості

Чим небезпечна сирість у будинку? Кому протипоказане вологе повітря?

Як стверджують усі медичні спеціалісти, вологість прямо впливає на кількість алергенів та бактерій у приміщенні. 
Наслідки підвищеної вологості у квартирі - це, перш за все, висока ймовірність збільшення як популяції пилових кліщів, бактерій, так і колоній плісняви, що може бути серйозною проблемою не лише для алергіків. 
Існує й інша сторона проблеми: ваше тіло може відчувати негативні ефекти як за високої, так і за низької вологості повітря. Ми розглянемо деякі аспекти та нюанси цього явища, а також вплив, який вологість може здійснювати на кожного з нас.

Чи шкідливе вологе повітря?

Навіть люди, котрі не страждають від алергії, погано його переносять. Майже всі ми погано переносимо “липку” та спекотну погоду. Але чому так відбувається? Або чому дуже сухе повітря також може викликати дискомфорт (хоча й з різних причин)?

Вплив підвищеної вологості на наші тіла

Чим небезпечна вологість у приміщенні? Існує такий параметр, як “індекс спеки” або залежність температури, яку ми відчуваємо, від вологості. Чому надлишок вологості робить спекотну погоду просто нестерпною? Перш за все, через прямий вплив відносної вологості на температуру, яка відчувається фактично.

Зокрема, 35° по Цельсію відчуваються нашим організмом як приблизно 35° лише за відносної вологості, що не перевищує 30%. Під час підвищення цього параметру до 65% ви будете відчувати 35 градусів вже як нестерпні 47 °С! Але чому від вологості стає спекотніше? Щоб зрозуміти це, ми повинні зрозуміти, як наш організм “охолоджує” нас. 

Піт - це природній холодагент, хоча ми і не часто замислюємося про його величезне значення для організму. Людина, по суті, - доволі слабке та “крихке” створіння. Така “дрібниця”, як невеликий спад температури, наприклад, на п’ять градусів, може викликати серйозні наслідки для здоров’я у вигляді переохолодження. 

Якщо на п’ять градусів підвищиться температура, людське тіло починає відчувати гіпертермію. Таким чином, набудь-якому кінці спектру, коли внутрішня температура тіла починає відхилятися від норми, можуть виникати проблеми. 

Коли зовнішня температура наближається до аналогічної нашому організмові (приблизно 37 °С), тіло відчуває низку змін, які допомагають підтримати прохолодну температуру.

Виділення поту, зміна швидкості та інтенсивності кровообігу, прискорене дихання - все це дозволяє нашим тілам охолодитися та позбутися зайвого тепла. 
Виділення поту, один із основних охолоджувальних механізмів організму, допомагає організму “охолодити” нас лише у тому випадку, якщо піт, який виділяється через шкіру під час підвищення внутрішньої температури тіла, випаровується. 

Саме в цей момент ви починаєте розуміти, чим небезпечне вологе повітря у приміщенні. Коли є висока вологість, повітря не може поглинати надлишки води у вигляді поту з нашого тіла. У підсумку ми і надалі потіємо і, замість того щоб відчути полегшення, нам просто жарко, некомфортно та незручно. Ваше тіло повинне знайти інший спосіб охолодитися.

Шкода вологого повітря для дитини

Наскільки шкідлива підвищена вологість повітря для дітей? У порівнянні з дорослими вони більш чутливі до змін клімату, тому що їхні організми фізіологічно та метаболічно ще менш ефективні під час адаптації до вологості навколишнього середовища та інших погодних умов. 

Шкода підвищеної вологості виявляється у впливові на відносно незрілу імунну систему дитячого організму, що збільшує ризик серйозних наслідків різноманітних інфекційних хвороб. У 2000 році Всесвітня організація охорони здоров’я підрахувала, що зміна клімату стала причиною більш ніж 150 000 смертей, причому більше 88% з цієї кількості припало на дітей у віці до 5 років.

Підвищена вологість та сирість для дитини дуже шкідливі: відповідно до звіту ВООЗ вони стали основними причинами таких смертельних захворювань, як:

  • пневмонія;
  • малярія. 

Ось чим шкідлива підвищена вологість повітря: малярія - це хвороба, яка чутлива до клімату, до якої діти особливо вразливі. Щорічно на неї хворіють до 500 мільйонів людей та фіксують понад мільйона смертей. 

Тим не менше, майже всі дослідження, які вивчали зв’язок між змінами клімату та здоров’ям дітей, в основному зосереджені на температурі або кількості опадів. В той час як вологість навколишнього середовища стає все більш визначальним фактором.

Сирість у будинку може мати дуже негативні наслідки. Нездужання та хвороби від сирості та підвищеної вологості є доволі розповсюдженим явищем у сучасному суспільстві. Бактерії та віруси дуже комфортно себе почувають у вологих та теплих умовах.

Чим небезпечна висока вологість повітря у квартирі?

Час, проведений у такому приміщенні, може вплинути на виникнення різноманітних захворювань, зокрема, респіраторних інфекцій.

Чи шкідливо дихати вологим повітрям у такому приміщенні? Звісно, так! Бактерії та віруси можуть розмножуватися за відносної вологості вище 60%. при цьому вони здатні довго “висіти” в повітрі, перш ніж осядуть на поверхню.

Підвищена вологість у будинку для людини також небезпечна, якщо навколо є люди, що чхають або кашляють. Більш за все, ви вдихнете хвороботворні мікроби, які передадуть вам ті ж самі хвороби. 

Практично усі хвороби, пов’язані з сирістю у квартирі, будинку чи офісі, є наслідком високої концентрації у повітрі пилових кліщів та грибків - двох “винуватців” розповсюдження алергії у приміщенні. 

Відомо, що пліснява та грибки загострюють респіраторні захворювання, такі як астма. Навіть люди, котрі зазвичай не страждають на алергію чи астму, можуть відчувати реакції гіперчутливості через грибки, які ростуть в умовах занадто високої вологості. Більшість цих мікроорганізмів стрімко ростуть за відносної вологості вище 75%. 

Чим конкретно шкідливе вологе та сире повітря на вулиці та у приміщенні?

Надлишок тепла та вологи стає причиною теплового виснаження організму. Шкода вологого повітря проявляється буквально у всьому, причому спека та дискомфорт - це найнешкідливіша його частина. Через нього підвищується внутрішня температура тіла, змушуючи його працювати на межі можливостей для того, щоб охолодити нас. 
Коли виділення поту не допомагає, тіло людини продовжує нагріватися і одночасно втрачати рідину, солі та важливі хімічні елементи. Це може стати причиною цілковитого зневоднення, порушення балансу хімічних речовин або навіть смерті.
У чому це проявляється? Наслідки можуть бути різноманітними, серед них:

  • М’язові судоми. 

Часто виникають під час тренувань або тяжкої фізичної роботи у жарку погоду. М’язові судоми у ногах є наслідком короткочасного дисбалансу солей в організмі. 

  • Непритомність та втрата свідомості.

Є наслідком швидкого падіння артеріального тиску через згущення крові.

  • Теплове виснаження.

Є наслідком нестачі рідини та солей в організмі. Основні прояви - запаморочення, загальна слабкість, підвищення температури тіла аж до 39 ° С. часто зустрічається у людей похилого віку після кількох діб аномальної спеки. Причому найкращий захист від нього - мінімум навантаження та багато питної води. 

  • Тепловий удар. 

Іноді висока температура та підвищена вологість порушують термобаланс, що призводить до теплового (сонячного) удару. Це явище дуже часто зустрічається серед недосвідчених відпочивальників, наприклад, у тих, хто вперше приїжджає на море. 

Що робити, коли висока вологість, і як боротися з вологим повітрям в приміщенні?

Найнадійніше та швидке рішення - осушувач повітря.

Осушувач - це пристрій, який призначений для утилізації вологого повітря та збереження потрібної вологості в приміщенні. 

Моделі, котрі пасуватимуть до невеликих приміщень:

Для об’ємних приміщень також можна використовувати осушувач. 

Важливо запам’ятати, що всі ці явища можуть виникати як на вулиці, так і у приміщенні, тому дуже важливо підтримувати у вашому будинку комфортний та здоровий рівень вологості.

Сире повітря у будинку - це завдання, з яким чудово впорається таке кліматичне обладнання, як осушувач. 
Можна використовувати і кондиціонер з функцією осушування повітря, а також притоково-витяжну вентиляцію. Але це рішення можна використовувати не скрізь і діє не так швидко воно, як би цього хотілося. 

Часто осушувач допомагає контролювати як вологість, так і інші параметри вашого дому. Вологість в межах норми 40-60% допоможе почуватися комфортно і більш захищено від можливих грибків, алергенів і підвищеної кількості хвороботворних організмів, а ваші діти будуть здорові.

Наші основні переваги:

ПРОФЕСІЙНЕ ОБЛАДНАННЯ
Зручне керування і організація контролю вологості повітря
Висока продуктивність при компактних розмірах
Економне споживання електроенергії
Якість підтверджена відповідними сертифікатами
Європейський бренд

Ми готові підібрати осушувач для вас

Підібрати